Tady prožiji listopad a prosinec. A co vy?

Někteří z vás, kdo tento článek čtete, tam budete s námi. Máme skoro červen a to už je ten nejvyšší čas zapřemýšlet nad tím, kde, jak a s kým si užít zaslouženou dovolenou. Základní parta pro letošní Expedici Mauritius 24 se už poskládala, ale jelikož ne každý může odletět na celý měsíc nebo déle, stále můžeme rozšiřovat náš tým a kombinovat. Takže, máte-li zájem odletět s námi, a nebo za námi, na tento krásný tropický ostrov v Indickém oceánu, pak nás neváhejte kontaktovat.

A tomu, kdo by letěl rád, ale ještě neví, doporučuji si třeba přečíst, jak jsme si to užili loni, napsat zprávu nebo klidně i zavolat. Občas se mě někdo zeptá, co mě tam tolik táhne, na co se těším nejvíce, případně jestli se mi nechce zavítat ještě někam jinam. Na to odpovídám, že nechce. Cítím se tam totiž tak dobře, jako bych tam patřila, jako bych tam byla doma. Proč tedy hledat další, možná hezčí, lepší, vhodnější, levnější,… ráj na zemi? Já prostě letím a přiznám se, že nejraději bych se vrátila až na jaře. Nu, kdo ví? 😉

Je libo čerstvý kokos nebo raději ananas?

Jedna z věcí, na kterou se opravdu, ale opravdu moc těším, je čerstvé ovoce. Nejvíc na šťavnatý ananas a malé, na první pohled skoro ošklivé banány, které ovšem chutnají úplně božsky. Na Mauriciu se daří nejen kokosům a ananasu ale i mangu nebo liči. Ovoce roste téměř všude a chuť je až neuvěřitelná. Jeho hojnost vedla místní obyvatele k vymyšlení nám neznámých chuťových kombinací, jako je například ananas s chilli nebo nakládané mango…. Ovoce zaujalo nejenom mě, ale nadchlo i autora článku z webu Jídlo na cestách, dávám odkaz pro toho, kdo má zájem přečíst si více.

Těším se moc, ale do té doby než odletíme, nás čeká ještě spousta „práce“. A to hlavně na Paloučku, kde nás loni trápilo spíše sucho a letos to začíná vypadat na zcela opačný problém. Vody je až dost, louka je podmáčená, stejně tak záhony a v ohništi máme malý rybník. Ale věříme tomu, že se počasí včas ustálí, voda opadne a nastanou příjemné letní dny u nás na Plzeňsku i v celých Čechách.

Čeká nás totiž, jak už jistě z vysílání Svobodného vysílače víte, slavnostní zahájení Víkendů mezi svými a také 22. Sraz moderátorů, posluchačů a příznivců SVCS. Podrobnosti k akcím najdete v Akce/Novinky.

Takže přátelé a kamarádi, těšíme se na vás. Na vlnách Svobodného vysílače, ale také osobně – na Paloučku, na srazu ve Valašských Kloboukách nebo třeba i na Mauriciu. Krásné léto vám všem. 🙂

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • Vzpomínkové video SVCS 2014-2023

    Video z archivních fotografií, které byly pořízeny převážně na akcích SV za prvních deset let jeho působení v Československu.

  • Nejnovější články
  • Kategorie
  • Potkáme se na FB