Expedice SVCS Mauricius 2024

Není nic krásnějšího a ozdravnějšího, než strávit zimu nebo alespoň její část, v teple, pod čistým nebem bez chemtrails, koupat se v moři, jíst čerstvé potraviny, oprostit se, pokud možno, od všech běžných starostí a ponořit se do klidu tropického ráje.

Mauricius není možné nemilovat

Mauricius jsem si zamilovala od prvního okamžiku a vím, že tahle láska zcela jistě nezrezaví. Neokouká se, nezklame, neupadne do nudného stereotypu. Prostě proto, že to není možné. Kdo už ho zažil, nejspíš se mnou bude souhlasit. A kdo by ho chtěl poznat a přesvědčit se, že nepřeháním, ať letí, fakt to stojí za to. A jelikož my se tam chystáme letos znovu, můžete se přidat k nám.

Byli jsme na tomto kouzelném ostrově už dvakrát, celkem 6 týdnů (první rok 2 týdny a druhý rok 4 týdny) a stále nemáme, ani zdaleka, vše prozkoumáno. Zbývá tolik míst, která jsme nestihli navštívit!

Je zde tolik krásy. Přírodní parky a rezervace, mnoho lesů (i když prý už jen 2% původního porostu), hory i roviny a úžasná údolí. Více než sto vrcholů a kopců s dechberoucími výhledy, přičemž nejvyšší hora je vysoká 828 metrů. A z každého vyvýšeného místa vás čeká přenádherný pohled do krajiny, ať už se díváte do vnitrozemí nebo směrem k oceánu.

Hnací silou přírody je voda – moře, jezera, řeky a spousta vodopádů. Nejvyšší víceproudý vodopád ostrova má výšku 152m. Ale největším lákadlem, pro nás suchozemce, bude nejspíš moře a dlouhé převážně písčité pláže. Písek je téměř všude bílý a moře tyrkysové. Veřejné, volně přístupné pláže, mají celkovou délku více než 20 kilometrů a přeplněné bývají pouze v neděli, kdy Mauricijci vyráží k vodě s celými rodinami. Ale i to je hezký a zajímavý zážitek. Místní jsou totiž velmi milí a přátelští lidé. Takže i tady se cítíte jako mezi svými. Kolem celého ostrova se táhnou korálové útesy, takže voda bývá klidná, úžasně čistá a také bezpečná.

Ostrov je plný zajímavých míst a památek. Jsou zde vyhlídky, stezky, botanické zahrady, poutní místa, koloniální domy, majáky na skalnatých útesech, sopečné krátery, jeskyně. Také čajové a vanilkové plantáže. Oceanárium a muzea, cukrovary a rumérie. A spousta dalších zajímavostí a moderních atrakcí pro turisty.

Na své si přijdou milovníci vodních sportů, potápěči, rybáři. Užít si můžete i výlety na člunech či katamaránech na blízké ostrovy nebo se proletět vrtulníkem.

K jednotlivým místům a aktivitám, zase někdy příště…

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • Vzpomínkové video SVCS 2014-2023

    Video z archivních fotografií, které byly pořízeny převážně na akcích SV za prvních deset let jeho působení v Československu.

  • Nejnovější články
  • Kategorie
  • Potkáme se na FB