Setkání SVCS a koncert Tomáše Ortela

Jedeme si užít víkend v krásné přírodě a podpořit Tomáše Ortela.

Ten letošní rok, zdá se býti, nějak neskutečně rychlý. Léto už je málem za dveřmi a to znamená, že je nejvyšší čas na přípravu předprázdninového setkání… Naštěstí je tento rok nejen podivně rychlý, on je navíc přímo nabitý událostmi a zvláštními souvislostmi, kdy se věci dějí, tak nějak samy.

A tak se tentokráte nemusíme trápit přemýšlením, kde uspořádat další setkání, protože to za nás vyřešil jeden velmi milý email od paní Evy. Paní Eva nás dva, (rozumějte Pavla Hlávku a mou maličkost), pozvala na koncert. Cituji: „Zdravím vás Markétko a Pavle. Podařilo se mi pro Tomáše Ortela zorganizovat koncert u nás na Valašsku, snad se to i uskuteční !?  = lidi = jsou divní a dělají naschvály ! To nás neodradí !!!!“

A bumprásk, nápad byl na světě. Když už tam budeme my dva a jak jsme vzápětí zjistili, i Olda Lukáš je pozvaný a pojede, tak tam chybíte už jen vy všichni ostatní😀. Vždyť kdo jiný by měl Tomáše Ortela podpořit, než naše rodina okolo Svobodného vysílače?

Ale přesně, jak psala paní Eva, lidi jsou divní a dělají naschvály. Potvrdil to i majitel rekreačního areálu Královec ve svém vstupu do pořadu Tušení souvislostí (cca od 28 minuty), ve kterém nás všechny zval k pobytu i na koncert. Ale to nás opravdu nemůže odradit, protože my víme, že Tomáš je veliký vlastenec. Jeho dlouholetá tvorba, texty i hudba jsou jasným a dostatečným důkazem. Vztah k rodné zemi a vlastenecké cítění sálá snad z každé skladby. Třeba Zůstaň mým domovem je pěknou ukázkou.

Ale pozor!

Jelikož jde o setkání lidí milujících svou vlast, přírodu, pravdu a mír (tedy tzv. „extrémistů“), lze očekávat přítomnost nejen udavačů, ale i provokatérů a sabotérů. Nebojte se upozornit jak na ně, tak na problémy, které by se snažili způsobovat. A také – pozor na opilce, i oni by mohli akci narušovat! Chovejme se proto k sobě laskavě, to oni neumějí!

Takže jste srdečně zváni. Místo je to překrásné, mnoho možností kam na výlet nebo si jen tak užívat klid a pohodu. Muziky bude spousta a zábavy taky. V pátek nám zahrají Ladislava Píseň Svobodová a Petr Kučera a přidat se můžete, samozřejmě, i vy. V sobotu před vystoupením T. Ortela vystoupí Jorek s Pepou Králíkem a protože budeme na Valašsku, bude Tomáš i po valašsku řádně přivítán. Tedy chlebem a solí z rukou krásných děvčat v nádherných krojích. Je tedy na co se těšit.

A ještě zvuková pozvánka s obrazem

Komentáře
 1. Pepa z Ostravy napsal:

  Bylo to úžasné setkání příznivců SVCS v nádherném prostředí uprostřed lesů- v Královci, Valašské Klobouky. Já jsem bydlel a přespával v chatce, která mi přivolala nostalgické vzpomínky na dobu, kdy byla naše země ještě normální.

  Dorazilo i dost přátel ze Slovenska. Je krásné zjištění, že na těchto srazech za celou dobu nedochází k žádným sporům a hádkám jak to vídáme jinde kolem sebe. Sešlo se totiž mnoho lidí stejně naladěných, dobrého srdce a s myslí nezkaženou mainstreamem. Bylo radost pozorovat tolik úcty, přátelství a dobré nálady. Až člověka udivuje, proč to tak není na celém světě. Vždyť je to tak jednoduché…
  Hezké chvíle nakonec završilo večerní vystoupení Jorka a očekávaného jedinečného Tomáše Ortela.
  Děkuji obsluze rekreačního střediska za vzornou obsluhu, ale hlavně organizátorům- čiperné paní jejíž jméno si nepamatuji, stejně tak Pavlovi Hlávkovi a Markétce Adamcové. Taky ostatním celebritám, které mají na SVCS oblíbená studia.
  Byl to velice vydařený sraz, už se těším na další. Pepa z Ostravy

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • Vzpomínkové video SVCS 2014-2023

  Video z archivních fotografií, které byly pořízeny převážně na akcích SV za prvních deset let jeho působení v Československu.

 • Nejnovější články
 • Kategorie
 • Potkáme se na FB