Duben 2024 na Paloučku v Příšově

Takhle nějak jsme vás zvali na Oslavu čarodějek:

„Protože má být v úterý 30. dubna velmi pěkně, rozhodli jsme se uspořádat na Paloučku u Plzně posezení u ohně, při příležitosti oslav čarodějnic. Všichni je v ten den „pálí“, ale my víme, že ČARO-DĚJ znamená „dělat krásu“, takže čarodějnice se nás neupalují, protože my oslavujeme čarodějky. Přidá se k nám někdo? “

A víte co? Opravdu bylo moc hezky a myslím, že jsme si to parádně užili. Sešli jsme se tedy, na Paloučku, přivezli jsme si dobroty všeho druhu a taky dobrou náladu a někteří z nás i nějaké ty děti a psíky, aby bylo ještě veseleji. Za kulinářské umění patří velké poděkování zejména Evě a Elišce a medaili 🥇 za největší fyzickou pomoc by si zasloužil Honzík, který nám pomáhal na pozemku ještě 2. května odpoledne.

Kamarádi „od medu“ – Sojka a Jana, se zrovna vrátili z další průzkumné cesty, tentokráte z Bosny a přivezli si odtamtud s sebou tuhletu milou a hodnou fešandu. Ihned zapadla do party. Vypočítavě jsme se jí vtírali do přízně různými pochoutkami, takže se pak nechala ochotně hladit a drbat, byla na nás milá a tvářila se vcelku spokojeně.

A jelikož Sojka i Jana umí velmi hezky vyprávět a cestou hodně fotili, plánujeme s nimi večerní promítání v našem letním kině a povídání o jejich cestování, nejen po Bosně. Hned, jak se domluvíme na termínech, zjistíte to v „novinkách a akcích“ nebo se můžete přihlásit k odběru novinek a informace budete dostávat pravidelně mailem.

Ke konci měsíce jsme také konečně stihli zasadit brambory. Počasí si s námi zahrávalo, a tak se zadařilo asi až na třetí pokus. Prostě člověk plánuje a příroda mu mění plány. Záhonky už máme také z většiny osázené a je to radostný pohled. I večer po práci bylo fajnově, protože nám nádherně zazpívali Milan s Monikou. Díky vám všem.

Během dubna to bylo jak na houpačce, chvíli vedro a pak nepříjemný návrat zimy. Pomrzlo, co mohlo, ale tak už to prostě chodí. Ještě, že jsme si tu rozkvetlou krásu stihli nafotit. Jo a málem bych zapomněla! Vzácná návštěva k nám přijela a bylo to nečekané překvapení: Hanka přicestovala až z Francie! Sice s námi pobyla jen jeden den, ale prý se určitě ještě ukáže, než znovu odjede z Čech. Budeme se na ni moc těšit.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • Vzpomínkové video SVCS 2014-2023

    Video z archivních fotografií, které byly pořízeny převážně na akcích SV za prvních deset let jeho působení v Československu.

  • Nejnovější články
  • Kategorie
  • Potkáme se na FB